RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Legnica: Matka podała dzieciom psychotropy

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Dwoje dzieci trafiło do szpitala w Legnicy z objawami zatrucia lekami uspokajającymi. Podała im je matka, która nie umiała zapanować nad bawiącymi się braćmi.

Kobieta tłumaczyła, że chłopcy w wieku 6 i 7 lat za głośno się bawili. Prawdopodobnie matka podała im zbyt wysoką dawkę leku - już w szpitalu jeden z chłopców na chwilę stracił przytomność.

Stan dzieci lekarze ocenili jako dobry, dziś wyszły już ze szpitala.

Wczoraj konieczne było przeprowadzenie u nich zabiegu płukania żołądka.

Okazało się, że matka podała mulchom lek o nazwie clorazepan, stosowany przy drgawkach i przy padaczce, choć żadne z nich nie miało takich objawów. Nie wiadomo jeszcze, czy kobiecie zostaną postawione jakieś zarzuty.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: