We mszy na Błoniach będzie mógł uczestniczyć każdy, bo oprócz oznakowanych sektorów będą także sektory otwarte, położone dalej od ołtarza. Organizatorzy pielgrzymki apelują, by zainteresowani zgłaszali się do parafii, a te do władz swojej diecezji, które złożą zamówienie w krakowskiej Kurii Metropolitalnej.
Wedle zapowiedzi, wejściówki będą do odebrania w parafiach od 14 maja. Na biletach znajduje się zdjęcie Benedykta XVI, papieski herb, herb i podpis metropolity krakowskiego kard. Stanisława Dziwisza, plan i godziny otwarcia sektorów na Błoniach.