RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Kraków: Polonistki przegrały w sądzie

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Krakowskie polonistki przegrały w sądzie walkę o wyższe wynagrodzenie za pracę przy ustnej maturze. Otrzymają 12 zł za godzinę, a nie - jak chciały – 27.

Nauczycielki nie czują żalu do sądu, ale są oburzone sytuacją, w jakiej zostały postawione.

Komentować w tym momencie wyroku sądu nie możemy. Możemy tylko i wyłącznie wyrazić swoje emocje. One są w tym momencie negatywne - mówi jedna z nich.

Krakowskie polonistki deklarują, że nie zabraknie ich w tym roku na maturze. Mówią: My po prostu musimy podjąć tę pracę, ze względu na zagrożenie karą dyscyplinarną.

Każda z polonistek przepracowała prawie 100 godzin przy ustnej maturze. Nauczycielki już zapowiedziały apelację.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: