RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Kraków: Bunt w ośrodku wychowawczym

Autor: Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W ośrodku wychowawczym dla nieletnich dziewcząt w Nowej Hucie doszło do buntu. Nastolatki wybiły kilka szyb w oknach i zniszczyły drzwi. Powodem buntu było wyproszenie przez wychowawców dwóch chłopców, którzy nielegalnie przebywali w ośrodku. 7 uczestniczek zamieszek przesłuchuje policja.

Do podobnego buntu doszło przed miesiącem w ośrodku wychowawczym dla nieletnich w Świdnicy. Straty były wtedy jednak dużo większe. Młodzi ludzie zaczęli demolować ośrodek po tym, jak jeden z wychowawców udaremnił ich próbę ucieczki. 21 młodych ludzi zabarykadowało się na korytarzu schroniska i wznieciło pożar.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: