Paweł Korzeniowski awansował do finału wyścigu na 200 metrów stylem dowolnym na pływackich mistrzostwach Europy na krótkim basenie, które trwają w Stambule.

Korzeniowski wynikiem 1.42,84 poprawił o 0,28 s swój rekord kraju (1.43,12), który ustanowił 11 listopada w Sztokholmie. Do popołudniowych półfinałów na 50 m st. motylkowym z 11. rezultatem wszedł Adam Plutecki - 23,08, jednak jest to czas gorszy od jego życiowego osiągnięcia o 0,13 s. Z rywalizacji odpadł Bartosz Wiśniewski, który został sklasyfikowany na 25. pozycji. Dwunasta w eliminacjach 50 m st. dowolnym była Agata Korc (24,64) i popłynie w półfinale. Szansy na awans do dziesięcioosobowych finałów nie wykorzystała jeszcze trójka reprezentantów Polski. Alicja Tchórz zajęła 16. miejsce na 200 m st. grzbietowym, mimo że pobiła wynikiem 2.07,06 własny rekord kraju. Poniżej swoich możliwości, płynąc o ponad sekundę wolniej od własnego rekordu Polski, wypadł na 200 m st. klasycznym Sławomir Kuczko, a wynik 2.07,62 dał mu 17. miejsce w stawce. Dwie lokaty niżej znalazł się Sławomir Wolniak - 2.08,01. To ostatni dzień mistrzostw - nasza reprezentacja wywalczyła jak na razie dwa srebrne krążki. Korzeniowskiego na 200 m st. Motylkowym i Kawęckiego na 200 m st. grzbietowym.