RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Koronawirus we Francji. Ponad 2,5 tys. nowych zakażeń

Publikacja: Czwartek, 13 sierpnia (20:08) Aktualizacja: Czwartek, 13 sierpnia (20:00)

2669 nowych zakażeń koronawirusem stwierdzono w czwartek we Francji - poinformowała Generalna Dyrekcja Zdrowia. 17 kolejnych osób zmarło na Covid-19. To najwyższy dobowy przyrost liczby zakażeń od początku maja.

We Francji od początku pandemii zdiagnozowano 209 365 zakażeń koronawirusem, a 30 388 osób zmarło. Średnio codziennie stwierdza się 1962 infekcje.

Liczba chorych przebywających na oddziałach intensywnej terapii spadła w ciągu ostatniej doby z 379 do 374.

We wtorek prezydent Francji Emmanuel Macron podjął decyzję po telekonferencji z ministrami, że w 20 największych miastach kraju zaostrzone zostaną rygory związane z pandemią Covid-19. Kroki takie podjęły już między innymi Paryż, Tuluza, Lille i Biarritz. 

Źródło: PAP
Dalsza część artykułu pod materiałem video: