Rozgrywki obecnej odsłony Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych wstrzymane zostały - z powodu pandemii koronawirusa - przed 1/8 finału.
Na tym etapie rywalizacji rywalem PGE VIVE Kielce miało być Celje Pivovarna Lasko, zaś Orlen Wisła Płock miała zmierzyć się z Telekomem Veszprem.
Bezpośrednio awansowali natomiast do ćwierćfinału zwycięzcy grup w zasadniczej części rozgrywek: Barca i THW Kiel.
W piątek Europejska Federacja Piłki Ręcznej (EHF) zadecydowała jednak o skróceniu sezonu: nie odbędą się pojedynki 1/8 i 1/4 finału, a awans do Final Four uzyskały po dwie najlepsze drużyny obu grup, czyli THW Kiel, Telekom Veszprem, Barca i Paris St. Germain.
Finałowy turniej Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych rozegrany zostanie 28 i 29 grudnia w niemieckiej Kolonii.
Decyzja EHF oznacza koniec sezonu dla polskich drużyn: PGE VIVE Kielce i Orlen Wisły Płock. Wcześniej bowiem zakończone zostały również rozgrywki polskiej ekstraklasy.
Mistrzem kraju został - już po raz siedemnasty - zespół z Kielc, a jego odwieczny rywal z Płocka zajął drugie miejsce. Trzecia lokata przypadła Górnikowi Zabrze.