RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Koniec "śmieciowego protestu" w Palermo

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Według agencji ANSApo prawie tygodniu strajku pracownicy zakładu oczyszczania wrócili do pracy. Walczyli min. o dodatek za nadgodziny i lepszy sprzęt. Główne miasto Sycylii przestanie jednak tonąć w śmieciach najwcześniej za kilka dni. W sprzątaniu pomóc ma wojsko. Na ulicach zalegają dwumetrowe sterty odpadów.

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie szefów miejscowego zakładu oczyszczania, którzy 22 razy służbowo, choć z niewiadomych powodów, podróżowali do Dubaju, na co wydali 300 tys. euro z kasy firmy.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: