RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Koniec protestu w szpitalu w Nowym Targu?

Publikacja: Środa, 6 września (10:59) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Wielkie zamieszanie w szpitalu w Nowym Targu, i to niestety kosztem pacjentów. Dyrekcja placówki twierdzi, że strajk został zakończony w nocy podpisaniem porozumienia. Innego zdania są protestujący lekarze.

Koniec protestu i głodówki na materacach - usłyszał reporter RMF FM od dyrektor szpitala. Cecylia Mąka zapewnia, że porozumienia podpisano już z czterema z sześciu związków zawodowych działających w szpitalu, które utworzyły komitet strajkowy.

To wcale nie koniec - twierdzi szef komitetu strajkowego Maciej Jachymiak. Mówi, że dyrekcja zagroziła, że każdy, kto nie wróci do pracy w południe zostanie zwolniony dyscyplinarnie.

Nie zmienia się za to sytuacja na oddziałach, na niektórych zostało tylko po jednym lekarzu.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: