RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Koniec blokady przejścia w Medyce

Publikacja: Sobota, 22 października (09:05) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Polsko-ukraińskie przejście graniczne w Medyce przez ponad trzy doby było blokowane przez „mrówki", czyli osoby trudniące się przygranicznym handlem. Domagały się one równego traktowania przez celników osób zamieszkałych w strefie przygranicznej i poza nią.

Obowiązujące przepisy pozwalają osobom mieszkającym poza strefą przygraniczną przewieźć przez granicę więcej papierosów i alkoholu niż tym, którzy mieszkają w strefie. Rozmowy protestujących z celnikami zakończyły się fiaskiem. Brak szans na spełnienie żądań spowodował, że "mrówki" odstąpiły od blokady.

Źródło: RMF24-Internet RMF

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: