O wypadu centralę TOPR powiadomili turyści, którzy zobaczyli leżącego na śniegu człowieka. Mężczyzna został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Zakopanem.
Warunki do uprawiania turystyki w Tatrach są bardzo trudne, ponieważ szlaki pokryte są warstwą lodu. Ratownicy apelują, żeby wyruszając w góry zabierać ze sobą raki i czekany oraz uprzedzają, że bez doświadczenia w ich używaniu na niewiele się zdadzą.