RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Kolejny lekarz orzecznik podejrzany o korupcję

Publikacja: Czwartek, 3 listopada (17:57) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Dziewiątego już lekarza orzecznika z radomskiego oddziału ZUS zatrzymała policja. Mężczyzna podejrzany jest o przyjmowanie łapówek za orzekanie o niezdolności do pracy. To pozwalało na ubieganie się o rentę.

46-letniego neurologa zatrzymano po przeanalizowaniu akt rentowych, zeznań świadków, pośredników i odbiorców rent. W sumie lekarz miał przyjąć dwie łapówki po kilkaset złotych każda.

Śledztwo zatacza coraz szersze kręgi. Od lutego zatrzymano już ponad 20 osób zamieszanych w korupcję w radomskim oddziale ZUS. Są wśród nich zarówno lekarze, jak i pielęgniarki, pośrednicy i pracownicy ZUS.

Źródło: RMF24/PAP

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: