RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Kolejni Polacy odnalezieni we Włoszech

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Odnajdują się kolejne osoby z listy poszukiwanych we Włoszech Polaków. Na posterunek policji w Arezzo zgłosiła się kobieta, która trafiła na swoje zdjęcie w gazecie „La Repubblica”.

Kobieta była bardzo zdziwiona tym, że jej nazwisko znalazło się na liście zaginionych. Pojawiły się więc przypuszczenia, że część osób, które zostały umieszczone w spisie, nie kontaktuje się z bliskimi w kraju z powodów osobistych.

Listę zaginionych sporządzono po wykryciu we Włoszech obozów pracy, w których ponad setkę Polaków traktowano niczym niewolników. Śledztwo w tej sprawie prowadzi krakowska policja.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: