W większości są to osoby dorosłe (na liście jest jeden 8-letni chłopiec, które zaginął z matką), których rodziny zgłosiły policji ich zaginięcie. Na
W lipcu włoscy karabinierzy uwolnili 113 Polaków, pracujących na plantacjach w okolicach Bari i Foggii. Polacy pracowali w nieludzkich warunkach, a zapłatę dostawali w fałszywych pieniądzach. Do tej pory zatrzymano kilkadziesiąt osób. Postawiono im zarzuty m.in. handlu ludźmi, zmuszania do niewolniczej pracy, znęcania się psychicznego i fizycznego, a także nielegalnego posiadania broni, przemytu papierosów i rozprowadzania fałszywych banknotów.