RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Kolejne osoby zakażone żółtaczką

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Do 23 wzrosła liczba pacjentów zakażonych wirusowym zapaleniem wątroby typu C w stacji dializ w Ostrowie Wielkopolskim. Od początku ubiegłego tygodnia kaliska prokuratura okręgowa prowadzi śledztwo w sprawie narażenia pacjentów na zakażenie.

W sumie ze stacji dializ w Ostrowie korzystało ponad 100 osób; ponad połowę już przebadano, tylko kilku z nich na pewno jest zdrowych. Trwają także badania rodzin pacjentów i osób, które miały kontakt z potencjalnie chorymi. To kolejne setki nazwisk.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: