Wcześniej doszło m.in. do kilku wypadków z udziałem tirów. Na przejściu dla pieszych w Warszawie ciężarówka potrąciła matkę z dwójką dzieci; jedno z nich zginęło na miejscu. Na krajowej „siódemce” natomiast w zderzeniu tira z samochodem pomocy drogowej zginęły dwie osoby. Przed południem zaś w Nieszawie na Lubelszczyźnie tir wjechał w stojącego na przystanku busa. 11 osób zostało rannych.
Kolejna tragedia na drodze – zginął 16-latek
W Jaworniku niedaleko małopolskich Myślenic samochód potrącił 16-latka. Chłopak zginął na miejscu. Policja podejrzewa, że kierowca auta był pod wpływem alkoholu. Pobrano od niego krew do badania. To kolejna dziś tragedia na drodze.