To kolejna prowokacja posła Palikota i próba zmuszenia prezydenta Kaczyńskiego do publikacji corocznego raportu na temat jego stanu zdrowia. Palikot apelował o to dwa tygodnie temu. Teraz sam podda się badaniom, ujawni ich wynik w Internecie i ogłosi: „Prezydencie, a pana zdrowie?”.
Palikot chce przejść badania według standardu amerykańskiego, takie same jakie przechodzi co rok prezydent USA. Dosyć rozbudowane badania morfologiczne, badania na wydolność serca, USG, badania na chorobę nowotworową, HIV. Również bardzo chętnie się poddam badaniom psychiatrycznym, żeby nie było żadnych wątpliwości - wyjaśnia. Kontrowersyjny poseł chce przejść badania w szpitalu MSWiA w Warszawie, ale jak zapewnia, jeśli będzie to kłopot, zrobi to w prywatnej klinice.