RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Kolczaki sieją postrach w Austrii

Publikacja: Niedziela, 6 sierpnia (11:40) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Niewielki ośmionożny stwór wywołał panikę wśród Austriaków. W ostatnim czasie coraz częściej do lekarzy zgłaszają się tam osoby ukąszone przez kolczaki zbrojne. Żółto-brązowe pająki przywędrowały tam z rejonu Morza Śródziemnego.

Ukąszenie kolczaka nie jest śmiertelne, wywołuje jedynie bolesne puchnięcie. To jednak wystarcza, by siać panikę. Każdego dnia austriackie szpitale odbierają setki telefonów od przestraszonych mieszkańców. W Linzu na blisko 200 osób, które twierdziły, że ukąsił je pająk, symptomy wykryto tylko u ośmiu.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: