RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Kłopoty z prądem na północy Śląska

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Około półtora tysiąca domów w okolicy miejscowości Szczekociny na Śląsku pozbawionych jest energii elektrycznej. Uszkodzonych jest tam ponad 30 stacji średniego napięcia. Przyczyną awarii jest mokry śnieg, który łamie gałęzie, a te zrywają linie energetyczne.

Energetycy usunęli już część awarii. W najgorszym momencie bez prądu było ponad 3,5 tysiąca domów w kilku miejscowościach powiatu zawierciańskiego. Do wielu miejsc trudno dotrzeć, nie jest więc wykluczone, że niektóre uszkodzenia usunięte zostaną dopiero w sobotę. Posłuchaj relacji reportera RMF FM Marcina Buczka:

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: