RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Kłodzko: Więźniowie protestują, bo chcą hazardu

Publikacja: Poniedziałek, 8 października (12:11) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

30 skazanych odmawia przyjmowania posiłków, bo dyrekcja nie chce zalegalizować gier hazardowych w więzieniu. Szefostwo zakładu wprowadziło pierwsze kary dla więźniów, biorących udział w akcji.

Większości osadzonym zakazano posiadania w celach: telewizorów, radio-odbiorników i gier komputerowych. Dyrektor kłodzkiego więzienia zamierza też ograniczyć im widzenia, udział w zajęciach oświatowych i zakupy w kantynie. Najwyższa kara, jaką można zastosować wobec skazanego to izolatka.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: