RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Klich o katastrofie: Jaka może być moja odpowiedzialność?

Publikacja: Piątek, 24 września (14:22) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

<I>Jaka może być odpowiedzialność człowieka, który nie miał żadnego wpływu na umieszczenie osób, które zginęły, na pokładzie tego samolotu?</i> - w ten sposób minister obrony Bogdan Klich odniósł się do wypowiedzi Witolda Waszczykowskiego w Kontrwywiadzie RMF FM. Stwierdził on, że ministrowie odpowiedzialni za organizację lotów, w tym Bogdan Klich, powinni być politycznie rozliczeni.

Jaka może być odpowiedzialność człowieka, który nie miał żadnego wpływu na umieszczenie osób, które zginęły, na pokładzie tego samolotu, bo przepisy z 2004 roku nie pozwalają ministrowi obrony w jakikolwiek sposób ingerować w skład listy pasażerów. A po drugie, który wydał instrukcję HEAD regulującą zasady bezpieczeństwa, przygotowywania, organizowania i przeprowadzania takich lotów. Tyle mam w tej sprawie do powiedzenia - stwierdził Bogdan Klich, pytany w Gandawie o słowa Waszczykowskiego.

Źródło: RMF24-PAP FB
Dalsza część artykułu pod materiałem video: