RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Kalisz: Chory na świńską grypę czuje się dobrze

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Wszystko wskazuje na to, że hospitalizacja w kaliskim szpitalu pacjenta, u którego stwierdzono obecność wirusa A/H1N1, będzie krótka - mówi Andrzej Trybusz, wojewódzki inspektor sanitarny w Poznaniu. 42-letni mężczyzna przyleciał we wtorek do Wrocławia ze Stanów Zjednoczonych.

Podobnie, jak ten pierwszy przypadek, tak i ten przebiega bardzo łagodnie. Zresztą w ogóle trzeba podkreślić, że ta grypa przebiega łagodnie. Ten wirus ma bardzo małą zjadliwość i bardzo opornie rozprzestrzenia się - powiedział Trybusz reporterowi RMF FM:

Druga zarażona wirusem świńskiej grypy osoba - 58-letnia kobieta - już jest zdrowa. W poniedziałek wyszła z oddziału zakaźnego szpitala w Mielcu.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: Kalisz

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: