Justyna Kowalczyk po raz drugi wygrała zawody Pucharu Kontynentalnego w austriackim Hochfilzen. Wczoraj triumfowała w sprincie stylem klasycznym. Dziś była najszybsza na dystansie 5 kilometrów tą samą techniką.

Na liście startowej zawodów w Hochfilzen niełatwo było znaleźć zawodniczki znane z występów w Pucharze Świata. Poza Kowalczyk na uwagę zasługuje jedynie reprezentantka Austrii Katerina Smutna, która zajęła dziś drugie miejsce ze stratą 22 sekund do Polki. Na najniższym stopniu podium znalazła się Niemka Julia Belger (+25s.).

Organizatorzy mieli w planach rozegranie biegu na dystansie 10 kilometrów, ale nie udało im się przygotować odpowiedniej trasy, dlatego zawodniczki pokonały jedynie dwa pętle po 2,5 kilometra. Czas zwyciężczyni to 13:46.7. Bieg ukończyły jeszcze dwie reprezentantki Polski - Dominika Bielecka - 27. i Urszuła Łętocha - 32.

Na niedzielę w Hochfilzen zaplanowano bieg na 10 kilometrów stylem dowolnym, ale nie wiadomo czy organizatorzy nie zostaną ponownie zmuszeni do skrócenia dystansu.