RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Justyna ​Kowalczyk przeszła badania. Czeka na wyniki

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Justyna Kowalczyk przeszła badania kontuzjowanej stopy w Szpitalu Św. Rafała w Krakowie. Ich wyniki będą znane najwcześniej jutro.

Zawodniczka przeszła badania tomografii komputerowej oraz rezonansu magnetycznego kontuzjowanej stopy - powiedział lekarz opiekujący się dwukrotną mistrzynią olimpijską, Stanisław Szymanik.

Kowalczyk nad ranem wróciła do Polski z igrzysk olimpijskich w Soczi. 31-letnia zawodniczka z Kasiny Wielkiej wywalczyła tam złoty medal w biegu na 10 km techniką klasyczną. To jej piąty olimpijski krążek, w tym drugi złoty. W Rosji startowała mimo kontuzji.

9 lutego Kowalczyk poinformowała, że prześwietlenie wykazało wielowarstwowe złamanie kości stopy. Nie zrezygnowała jednak z udziału w igrzyskach i nie wróciła do Polski. Odłożyła leczenie do zakończenia imprezy.

(MRod)

Źródło: RMF24/PAP

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: