Na skutek ocieplenia zakwitły m. in. forsycja, wawrzynek wilcze łyko i goryczka. Jednak już w przyszłym tygodniu temperatury w nocy będą dużo niższe a to oznacza, że rośliny będą zmuszone wrócić do pierwotnego rytmu wegetacji.
Problem z dostosowaniem się do zmieniającej się szybko pogody mają także mieszkańcy Wrocławia. No mi się zdarzyło ostatnio, że za grubo. Założyłam ten płaszcz i za ciepło - mówi jedna z wrocławianek. Posłuchaj relacji reportera RMF FM Macieja Stopczyka: