RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Japońska turystka spędziła noc na Rysach

Publikacja: Niedziela, 19 lipca (08:57) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (12:00)

Akcja TOPR-owców na Rysach. Utknęła tam japońska turystka, która była tak zmęczona trudami zdobycia najwyższego szczytu Polski, że nie potrafiła zejść na dół o własnych siłach. Ratownicy dotarli do niej w nocy, ale stwierdzili, że kobieta jest tak słaba, że nie uda się jej sprowadzić.

Jak donosi reporter RMF FM Maciej Pałahicki, TOPR-owcy postanowili wspólnie z kobietą przeczekać noc na szczycie i rano wezwać na pomoc śmigłowiec.


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Szczęśliwy finał akcji TOPR-u w Tatrach: Ratownicy musieli opuszczać turystów na linach

Felieton Wojciecha S. Wocława: Savoir-vivre na górskim szlaku


(edbie)


Źródło: RMF FM
Tagi: Tatry TOPR
Dalsza część artykułu pod materiałem video: