RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Japończycy, chodźcie po schodach!

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Porzućcie windy na rzecz schodów – takie wywieszki znajdą się jutro w japońskim resorcie zdrowia. Kierownictwo ministerstwa przygotowało kampanię, która ma zmotywować pracowników do walki z otyłością.

Poza tym rezygnacja z jazdy windą to także oszczędność energii. W ubiegłym miesiącu kierownictwo resortu zadecydowało o wyłączeniu 6 z 18 wind – dla oszczędności.

Na marginesie można zaznaczyć, że na przyjazd windy w liczącym 22 piętra budynku czeka się zazwyczaj bardzo długo. Kampania ma także odebrać powód do wymówek personelowi, usprawiedliwiającemu swoje spóźnienia właśnie długim oczekiwaniem na przyjazd windy.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: