RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Iran: I tak będziemy wzbogacać uran

Publikacja: Poniedziałek, 19 października (10:03) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Iran nie przestanie wzbogacać uranu, nawet jeśli otrzyma paliwo nuklearne z zagranicy do reaktora w Teheranie - twierdzi rzecznik Irańskiej Organizacji Energii Atomowej Ali Szirzadian. Dziś w Wiedniu odbędzie się kolejna runda negocjacji w sprawie nuklearnego programu Teheranu.

Pod egidą Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej w Genewie 1 października, po siedmiu latach impasu, rozpoczęto negocjacje pomiędzy sześcioma światowymi mocarstwami (USA, Rosją, Chinami, Francją, Wielką Brytanią i Niemcami) a Iranem. Teheran swoje nuklearne projekty określa jako pokojowy program energetyczny, Zachód uważa je za budowę arsenału atomowego.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: