RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Irak bez Brytyjczyków w 2006 r.?

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Brytyjskie wojska mogą zacząć wycofywać się z Iraku już w maju przyszłego roku - pisze londyńska prasa, powołując się na przygotowywaną przez rząd "strategię wycofywania".

Gazety zwracają uwagę, że kluczowe mają być zaplanowane na połowę grudnia wybory w Iraku. Po nich, rząd zamiast powtarzać jak mantrę: "zostaniemy dopóki Irakijczycy, będą nas potrzebować" - będzie mógł jasno określić termin rozpoczęcia stopniowego zmniejszania liczby brytyjskich żołnierzy w Iraku. A jest ich tam obecnie około 8,5 tysiąca.

Źródło: brak

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: