RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Irak będzie dostarczał połowę gazu dla Nabucco

Publikacja: Wtorek, 14 lipca (11:37) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Irak będzie dostarczał połowę gazu do Europy przez gazociąg Nabucco – poinformował „Financial Times”. Wczoraj w Ankarze podpisano umowę w sprawie budowy magistrali.

Oferta Iraku w sprawie dostarczania 15 mld metrów sześciennych gazu do 2015 roku stanowi odpowiedź na największą obawę związaną z projektem braku odpowiedniej ilości surowca, aby napełnić gazociąg. Tymczasem nowa umowa rozpoczęła plany budowy nowych inwestycji konsorcjum, które mają zapewnić ciągłe dostarczanie gazu.

W poniedziałek Turcja, a także Bułgaria, Rumunia, Węgry i Austria podpisały umowę w sprawie budowy magistrali. Ma mieć ona 3,3 tys. km oraz uniezależnić Unię Europejską od wymagań stawianych przez Rosję.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: gaz Irak

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: