RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Iracka misja co najmniej do lipca?

Publikacja: Piątek, 3 listopada (06:33) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Polscy żołnierze pozostaną w Iraku co najmniej do lipca przyszłego roku. "Życie Warszawy" twierdzi, że w głębokiej tajemnicy trwają rozmowy z USA o przedłużeniu polskiej misji, a rząd zwleka z poinformowaniem o tym opinii publicznej.

Oficjalny termin pobytu polskiego kontyngentu wojskowego w Iraku mija 31 grudnia.

Według informacji gazety, armia przygotowuje się do wysłania w styczniu kolejnej zmiany żołnierzy. Ma ona liczyć, tak jak obecnie, około 900 żołnierzy.

Operację w Iraku przyćmiła kolejna, o wiele bardziej niebezpieczna misja w Afganistanie. W styczniu 2007 r. ma wyjechać tam około 1150 Polaków.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: