Oficjalny termin pobytu polskiego kontyngentu wojskowego w Iraku mija 31 grudnia.
Według informacji gazety, armia przygotowuje się do wysłania w styczniu kolejnej zmiany żołnierzy. Ma ona liczyć, tak jak obecnie, około 900 żołnierzy.
Operację w Iraku przyćmiła kolejna, o wiele bardziej niebezpieczna misja w Afganistanie. W styczniu 2007 r. ma wyjechać tam około 1150 Polaków.