Głosuje się w tych samych miejscach, co podczas I tury wyborów prezydenckich. Utworzono wówczas 25 506 lokali wyborczych w kraju, 263 obwodów głosowania za granicą oraz na pokładach trzech statków morskich i dwóch platform wiertniczych.
Przed wyjściem do lokalu wyborczego warto pamiętać o zabraniu ze sobą dokumentu ze zdjęciem umożliwiającego stwierdzenie tożsamości. Osoby głosujące poza swoim obwodem powinny zabrać także zaświadczenie o prawie do głosowania. Głosować będzie można do godz. 20.00.
Jak informuje reporter RMF FM Piotr Świątkowski, w obwodowej komisji wyborczej nr 207 w Poznaniu, która mieści się w szkole przy ul. Świt, pierwszy wyborca stawił się już przed godz. 6.