RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Igrzyska paraolimpijskie w Tokio. Adrian Castro ze srebrem w szermierce

Publikacja: Środa, 25 sierpnia (12:25) Aktualizacja: Środa, 25 sierpnia (13:00)

Jest kolejny medal wywalczony przez Polaków podczas igrzysk paraolimpijskich w Tokio. Adrian Castro zdobył srebrny krążek w indywidualnym turnieju szablistów grupy B.

To drugi medal polskiej ekipy - wcześniej Marcin Polak i pilot Michał Ładosz zdobyli brąz w kolarstwie torowym.

Gratulacje zdobywcom pierwszych medali paraolimpijskich złożył szef resortu Piotr Gliński.

Gratulacje dla Adriana Castro, wicemistrza paraolimpijskiego w szermierce na wózkach, stypendysty programu PFN Team 100 - napisał na Twitterze. Wcześniej Gliński pogratulował także brązowym medalistom w kolarstwie.

Paraolimpiada w japońskiej stolicy potrwa do 5 września. Wystąpi 89 reprezentantów Polski w 12 dyscyplinach.

Źródło: RMF FM/PAP
Dalsza część artykułu pod materiałem video: