RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Hongkong: Nie zjadłeś - płacisz

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Finansowe kary za niedokończenie posiłku wprowadzają restauracje w Hongkongu. Ma to zapobiec marnotrawieniu jedzenia. Kara za pozostawienie jedzenia na talerzu ma wynosić w przeliczeniu około ośmiu złotych.

Kara ma jednak niewielkie szanse na powszechne stosowanie, ponieważ restauracje prawdopodobnie będą się obawiały utraty klientów. Z drugiej strony, pozostawione resztki posiłków narażają właścicieli lokali na duże wydatki związane z transportem tych odpadów. Niektóre lokale zakupiły więc specjalne maszyny utylizujące resztki żywnościowe.

W niektórych restauracjach w Hongkongu ilość odpadków przekracza tonę dziennie.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: