RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Holandia: Mniejsze stawki do Polaków to przywilej?

Publikacja: Poniedziałek, 9 lutego (09:10) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Holenderskie ministerstwo pracy odrzuci projekt nowego zbiorowego układu pracy, zgodnie z którym Polak miałby zarabiać o 10 procent mniej niż Holender zatrudniony na tym samym stanowisku – dowiedziała się korespondentka RMF FM Katarzyna Szymańska-Borginon.

Projekt nowego, zbiorowego układu pracy, który zakłada mniejsze stawki dla Polaków jest postrzegany jako ich uprzywilejowanie. Polacy pracujący taniej mieliby więcej szans, by utrzymać się na kurczącym się rynku.

Jeżeli grupa ludzi zaczyna pracować za mniejsze pieniądze, to praca przechodzi w ręce tych ludzi, a inni tracą zatrudnienie - mówiła korespondentce RMF FM Katarzynie Szymańskiej-Borginon, rzeczniczka największej centrali związkowej.

Przeciwko nowym regulacjom zaprotestowały wszystkie ważniejsze związki zawodowe oraz czołowi politycy.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: praca Holandia

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: