RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Hiszpania uczciła rocznicę zamachów terrorystycznych w Madrycie

Publikacja: Wtorek, 11 marca (15:38) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Na stacji Atocha, gdzie 11 marca 2004 roku doszło do zamachu, odbyła się skromna ceremonia z udziałem króla Juana Carlosa i królowej Zofii a także premiera Jose Luisa Rodrigueza Zapatero. Nie było żadnych przemówień. Ofiary uczczono chwilą milczenia.

Pod pomnikiem przy stacji, do której miały dojechać zaatakowane przez terrorystów pociągi, złożono czerwone i białe goździki. Odegrano fragment Requiem Wolfganga Amadeusza Mozarta. Chór wykonał "Da pacem Domine" - modlitwę o pokój estońskiego kompozytora Arvo Parta skomponowaną w roku madryckich zamachów.

W zamachach z 11 marca 2004 roku zginęło 191 osób, w tym czworo Polaków, a ponad 1900 zostało rannych.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: