RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Hiszpania: Demonstracje przeciw sprzedaży Opla

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Ponad 15 tysięcy osób demonstrowało w Saragossie, stolicy hiszpańskiego regionu autonomicznego Aragonia. Protest zorganizowano przeciwko sprzedaniu przez General Motors europejskich zakładów Opla kanadyjskiemu koncernowi Magna i rosyjskiej grupie kapitałowej Sbierbank.

Podczas protestu niesiono transparenty z napisem: "Słuchaj Europo, Aragonia walczy!". Według organizatorów demonstracji, warunkiem kontraktu jest m.in. zwolnienie 1700 z 7000 pracowników zakładów Opla w Figueruelas pod Saragossą.

Magna zamierza zwolnić 10 500 z 50 000 pracowników zakładów Opla i bliźniaczych zakładów Vauxhall w Europie. W samych Niemczech, gdzie Opel ma najwięcej zakładów, zwolnienia mają objąć 4 000 pracowników.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: