RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Grzywna za złe traktowanie homarów

Publikacja: Czwartek, 27 kwietnia (06:17) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Prawie 700 euro grzywny za złe traktowanie homarów musi zapłacić właściciel restauracji w Vicenzy na północy Włoch. Zarzucono mu, że żywe skorupiaki przed wrzuceniem ich do wrzątku trzymał w lodzie zamiast w akwarium.

Prawna batalia o humanitarne traktowanie homarów rozpętana przez klienta - obrońcę praw zwierząt - trwała cztery lata. Teraz restaurator zapowiedział skierowanie apelacji do Sądu Najwyższego.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: