RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Gościnna: Już trzy tygodnie czekają na prąd

Publikacja: Wtorek, 2 września (13:27) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Mieszkańcy Gościnnej już prawie trzy tygodnie muszą sobie radzić bez prądu. Nie mają elektryczności, bo trąba powietrzna, która w zeszłym miesiącu zdewastowała domy w Łódzkiem, uszkodziła też około osiemdziesięciu słupów elektrycznych. Energetycy codziennie powtarzają: naprawa musi potrwać.

Brak prądu utrudnia mieszkańcom Gościnnej codzienne życie. Bardzo ciężko, nie można nic kupić, czy zjeść, bo nie ma lodówki. Trzeba prać, wozi się pranie daleko - żalili się reporterce RMF FM Agnieszce Wyderce:

Jednak usuwanie awarii idzie pełną parą i światło ma pojawić się już dziś wieczorem – obiecuje w rozmowie z naszą reporterką wójt Gminy Gorzkowice Alojzy Włodarczyk. Wieczorem wszyscy, którzy są przyłączeni, mogą już mieć prąd - ocenił dyrektor nadzorujący naprawę.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: prąd

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: