RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Górnicy z Bogdanki protestują przeciwko reformie emerytur

Publikacja: Sobota, 8 listopada (10:43) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Zatrudnieni w zakładzie przeróbki węgla w kopalni w Bogdance na Lubelszczyźnie protestują przeciwko reformie emerytur. Nie stawili się do dobrowolnej pracy w sobotę. Protest będzie też trwał w poniedziałek.

Górnicy domagają się, aby w zakładach przeróbki węgla nie podnosić wieku przechodzenia na emeryturę dla kobiet z 50 do 55 lat, a dla mężczyzn z 55 do 60 lat. Chcą też, aby prawo do wcześniejszej emerytury mieli także pracownicy zatrudnieni po reformie emerytalnej w 1991 r. Posłuchaj relacji reportera RMF FM Krzysztof Kota:

Kopalnia w Bogdance zatrudnia 3,6 tys. pracowników. W ubiegłym roku wydobyła ponad 5 mln ton węgla, przyniosła około 80 mln zł zysku netto.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: