RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Gimnazja pełne przemocy

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Najwięcej przemocy wobec szkolnych kolegów i nauczycieli pojawia się w gimnazjach - wynika z badań przemocy wśród uczniów polskich szkół, które zamieszcza "Rzeczpospolita".

Prawie 40 procent pytanych przez CBOS nauczycieli gimnazjów zauważyło, że uczniowie gnębią na lekcjach i podczas przerw swoich kolegów. Gimnazjaliści są także najbardziej agresywni w stosunku do pedagogów - skarży się na to jedna trzecia nauczycieli tych szkół. Wczoraj pochowano 14-letnią Anię z Pomorza, która popełniła samobójstwo po tym, jak molestowali ją koledzy z gimnazjum.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: