RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

GDDKiA nie chce płacić kary "Budimexowi"

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Ponad 44 miliony złotych ma zapłacić Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad spółce "Budimex-Dromex". To kara za zerwanie kontraktu na budowę obwodnicy Augustowa. Dyrekcja zapowiada odwołanie.

Podtrzymujemy stanowisko, że to nie GDDKiA powinna być adresatem tego pozwu i uważamy, że ta kara przez nas na rzecz „Budimexu” nie powinna być zapłacona - powiedział reporterowi RMF FM Marcin Hadaj z GDDKiA:

GDDKIA zerwała kontrakt na budowę obwodnicy Augustowa na początku roku, po wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie. Przeciwko budowie obwodnicy protestowali ekolodzy. W nowej wersji inwestycji obwodnica ma przebiegać przez Raczki.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: GDDKiA

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: