RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Gaz w szkole; 50 uczniów w szpitalu

Publikacja: Środa, 14 grudnia (17:38) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Blisko pięćdziesięcioro uczniów łódzkiego gimnazjum trafiło na badania do szpitali w wyniku zatrucia gazem pieprzowym. Gaz - i to dwukrotnie w ciągu dnia - rozpylił czternastoletni uczeń. Był już wcześniej znany policjantom. Sprawa trafi do sądu rodzinnego.

Po raz pierwszy alarm wszczęto rano. Policjanci otrzymali sygnał, że dzieci z jednej z klas skarżą się na bóle głowy i szczypanie oczu. Ewakuowano szkołę. Strażacy przeszukali i przewietrzyli budynek. Kilka godzin później ponownie doszło do rozpylenia gazu; tym razem w szatni.

Ustalono, że był to gaz pieprzowy. Tym razem zdecydowano się profilaktycznie przewieźć prawie 50 uczniów na badania do szpitali.

Źródło: brak

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: