RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Gaz od kwietnia podrożeje

Publikacja: Środa, 13 lutego (14:33) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Jest już niemal pewne, że od kwietnia ceny gazu pójdą w górę. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo jeszcze w tym tygodniu ma złożyć wniosek do Urzędu Energetyki o podniesienie taryfy.

Gaz drożeje co roku i co roku PGNiG stosuje tę samą procedurę, która kończy się podniesieniem tary.

A wygląda to tak: PGNiG składa odpowiedni wniosek do Urzędu Regulacji Energetyki, w którym domaga się podniesienia cen. Urząd, biorąc pod uwagę fakt, że co roku drożeją surowce, w tym przypadku gaz i ropa, zgadza się na zmianę taryfy, choć czasem rośnie ona mniej, niż chciałaby tego gazowa spółka.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że tym razem PGNiG złoży wniosek o dwucyfrową podwyżkę gazowych taryf.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: