RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Filmowiec skazany za jazdę po pijanemu

Publikacja: Piątek, 23 października (16:04) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Osiem miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata za jazdę po pijanemu dla filmowca Zbigniewa R. Laureat Oscara w 1982 roku za awangardowy film animowany "Tango" został zatrzymany w Nowym Sączu.

Sąd odebrał też artyście prawo jazdy na dwa lata i ukarał go grzywną w wysokości tysiąca złotych. Zarządził również podanie wyroku do publicznej wiadomości przez wywieszenie go przez tydzień w nowosądeckim magistracie.

Wyrok nie jest prawomocny. Postępowanie przeprowadzono w trybie przyspieszonym.

Zbigniewa R. zatrzymano wczoraj po godz. 3 w nocy w Nowym Sączu. Jak się okazało, miał we krwi ok. 1,25 promila alkoholu. Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do winy i wyraził chęć poddania się karze.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: wyrok

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: