RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Ewakuacja w gimnazjum w Pyskowicach

Publikacja: Piątek, 31 marca (11:14) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Pół tysiąca dzieci musiało opuścić budynek gimnazjum w Pyskowicach na Śląsku, w którym ktoś rozpylił niezidentyfikowaną substancję chemiczną. Sześcioro dzieci i nauczycielkę z objawami zatrucia odwieziono do szpitala na obserwację.

W tej chwili budynek szkoły jest wietrzony.

Według niepotwierdzonych informacji, najprawdopodobniej w szkole został podpalony denaturat, z którego ogień przeniósł się na instalację elektryczną. Powstałe w ten sposób wyziewy były przyczyną podtrucia uczniów.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: