Obaj są pod opieką lekarzy. Polacy zostali ranni, kiedy zajmowali nielegalny magazyn broni w północnej części prowincji Wasit.
W czasie akcji polscy żołnierze działający wspólnie z pododdziałami armii irackiej i amerykańskiej przechwycili 22 karabiny maszynowe, ponad tysiąc sztuk amunicji do broni maszynowej oraz magazynki i części celowników.
Michalski dodał, że operacja, w której wykorzystano śmigłowce szturmowe, była przeprowadzona w trudnych warunkach pogodowo-terenowych i miała charakter uprzedzający działania terrorystów.