Gimnazjaliści z Dzierżoniowa wracali z wycieczki do wrocławskiego ogrodu zoologicznego. Autobus szkolny uderzył w tył autobusu rejsowego, który prawdopodobnie zwolnił przed zakrętem. Wiozący dzieci autobus zjechał potem na lewy pas, gdzie zderzył się samochodem osobowym, a na jego tył najechał samochód ciężarowy. Policja stara się ustalić, dlaczego doszło do wypadku.
Najpoważniejsze obrażenia ma 14-letni chłopiec z urazami głowy i kręgosłupa. Jego życiu jednak nie zagraża niebezpieczeństwo. Pozostali są lżej ranni.