U pań regularnie pijących herbatę ryzyko zachorowania na raka jajników zmniejsza się nawet o połowę – twierdzą naukowcy w grudniowym numerze jednego z naukowych pism medycznych. Każda dodatkowo wypita filiżanka dziennie to aż osiemnaście procent niższe ryzyko zachorowania.
Dobroczynny wpływ herbaty
Kobiety, pijące co najmniej dwie filiżanki herbaty dziennie, są mniej narażone na raka jajników niż te, które piją herbatę rzadko lub wcale - wynika z najnowszych badań szwedzkich naukowców.