RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Do więzienia za błąd medyczny?

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Rok więzienia grozi dwóm lekarzom z Legnicy, oskarżonym o błąd medyczny. Prokuratura wytknęła im „zaniechanie w diagnostyce” – dwa lata temu medycy wypisali pacjenta ze szpitala; mężczyzna chwilę po wyjściu zmarł.

Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci mężczyzny było pęknięcie tętniaka aorty.

Oskarżenie mówi o nieumyślnym narażeniu 62-letniego pacjenta na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. Ordynatorowi oddziału chirurgicznego i lekarzowi prowadzącemu pacjenta grozi kara grzywny, a nawet rok więzienia.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: